Kilka ciekawych faktów na temat drewna

panie reklamowe przygotowywane są przez te osoby, które sprawność reklamowania takich mebli łączą z dobrą wiedzą na ich temat. Mogą one zajmować się także przygotowywaniem informatorów na temat mebli dębowych oraz gazetek i broszu

Kilka ciekawych faktów na temat drewna

Informatory o meblach dębowych

Reklamowanie mebli dębowych może być prowadzone nawet przez osoby nie do końca znających się na meblach. Jednak trzeba przyznać, że najlepsze kampanie reklamowe przygotowywane są przez te osoby, które sprawność reklamowania takich mebli łączą z dobrą wiedzą na ich temat. Mogą one zajmować się także przygotowywaniem informatorów na temat mebli dębowych oraz gazetek i broszur traktujących o meblach dębowych. W takich informatorach powinny znajdować się wszelkie informacje na temat mebli dębowych łącznie z informacji na temat tego, w jaki sposób powinny być one czyszczone i pielęgnowane. Podobne informacje znajdują się w broszurach i gazetkach sklepowych. Ich rozdawanie pozwala na stopniowe zwiększanie sprzedaży konkretnych mebli.


Meble drewniane a ekologia

Ekologiczny aspekt drewna ma nie mniejsze znaczenie, niż inne kwestie. No dobra - ale dlaczego meble z drewna są bardziej ekologiczne, od pozostałych? Przede wszystkim jest to surowiec odnawialny i nie jest wysoko przetworzony - od momentu scięcia drzewa do gotowego produktu droga co prawda jest dość daleka, ale nie tak daleka, jak w przypadku innych surowców - nie trzeba angażować w to cięzkiego przemysłu, który generuje do środowiska dużą ilość zanieczyszczeń. Dzięki temu już na starcie meble z drewna wygrywają - ale to nie wszystko, ponieważ równie ważna jest utylizacja - spalanie drewna nie generuje tak toksycznych odpadów, jak spalanie mebli z innych materiałów. Poza tym meble drewniane postoją w naszym domu znacznie dłużej - ponieważ są trwalsze i były droższe, więc tak chętnie się ich nie pozbędziemy. Łatwiej też ać im drugie życie - oddać za pomocą ogłoszenia w internecie, lub przerobić na inny mebel.


Z drewna budowano środki transportu: łodzie

Drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka. Pierwotnie stosowane było jako nośnik energii (spalanie) oraz podstawowy materiał budowlany do budowy chałup i domów mieszkalnych, budowli gospodarczych, kościołów, mostów, a także budowli obronnych. Wykorzystywano pnie o zróżnicowanym zakresie obróbki (z czasem przecinane na połówki), deski, a nawet plecionki z cienkich gałęzi. Przez tysiąclecia budowano z drewna ściany, stropy i dachy, kryte dranicami lub gontem. Drewna używano do wykonywania mebli, sprzętów domowych, naczyń (z czasem w konstrukcji klepkowej) i narzędzi, a także do ogrzewania i oświetlania pomieszczeń (łuczywo). Z drewna budowano środki transportu: łodzie (pierwotnie dłubane w jednym pniu) i okręty, wozy i sanie. Przez dwa stulecia było podstawowym materiałem do wykonywania obudowy górniczej w kopalniach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)